PROSCRIPTOR MCGOVERN’S APSÛ w Agonia Records

Pochodzący z Teksasu”mitologiczni occult metalowcy” Proscriptor McGovern’s Apsû podpisali umowę z Agonia Records. Data wydania debiutanckiego albumu zespołu o tej samej nazwie zostanie ogłoszona w 2020.

Kiedy perkusista/wokalista Proscriptor (Russ R. Givens) rozwiązał Absu 27 stycznia 2020, jego główną intencją było odnowienie formuły tej 30-letniej formacji. Proscriptor McGovern’s Apsû to naturalny produktrozkładu Absu, a jego szeregi w dalszym ciągu zasila basista/wokalista Ezezu oraz nowy członek, wirtuoz gitary Vaggreaz.  

Proscriptor tak mówi o odrodzeniu się zespołu:

“Chcę, aby ludzie wiedzieli, że rozwiązałem Absu z czystą intencją uformowania Proscriptor McGovern’s Apsû, pomimo włączenia mojego imienia do nazwy zespołu, co stanowi swojego rodzaju tarczę herbową i ukłon w stronę przeszłości. Nie uważam siebie za lidera tej grupy, bardziej za administratora. Sam być może jestem opresyjnym namiestnikiem, ale Proscriptor McGovern’s Apsû to równy, kolektywny twór.”

Proscriptor kontynuuje wątek w odniesieniu do tekstów, jakie znajdą się na nowym albumie:

“Ten album został napisany dla tych, którzy są ciekawi i niezmordowani w ścieżkach wiedzy tajemnej. Kosztem czasu i przestrzeni zebrałem wiedzę, którą można uznać – w moich subiektywnych teoriach – za ‘mitologiczny occult metal’ czerpiący z Thelemy i formuły Zos Vel Thanatos, a także fraktalnej ontologii i (naturalnie) mitologii bliskiego wschodu.”

Nowy album jest rejestrowany w różnych studiach, a ostateczny miks otrzyma w Dallas (Teksas) u boku J.T. Longoria. Masteringu dokona Karl Daniel Lidén w Szwecji. Gościnnie na albumie zagrają Vorskaath (Zemial), Ross Friedman (Ross The Boss), Jeff Becerra (Possessed), Rune Eriksen (Aura Noir/Vltimas), Alex Colin-Tocquaine (Agressor) i The Dark (Agatus). Ilustracjami zajmie się Zbigniew Bielak.

Spis utworów jakie znajdą się na “Proscriptor McGovern’s Apsû”:

I. Amenta: Accelerando: Azyn including Hierophantasmal Expounder
II. Esoterically Excoriating The Exoteric
III. Quasaric Pestilence
IV. Mirroracles
V. In-Betweeness Gateway Commuters
VI. Jupiter In Capricornus
VII. Dedicated To Thoth, But Azathoth Wasn’t Listening (A Necroloquy)
VIII. Caliginous Whorl
IX. The Coagulating Respite
X.  Prana: Therion: Akasha
XI. Tantrums Of Azag-Kkû
XII. Every Watchtower Within Is The Axis Of A Watchtower Without including Totemic Thresholds

źr. materiały prasowe

Polub nas!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!