Skalpel Highlight

#recenzujemy Skalpel “Highlight”

Marcin Cichy i Igor Pudło to team niezwykle udany. Patrząc na nich przez pryzmat ich wspólnych dokonań – tworzą związek doskonały, czyli taki w którym się wzrasta, rozwija a nie na odwrót. Kilka lat czekania, poboczne projekty, szukanie inspiracji lub może bardziej pomysłu na kolejne wcielenie ich wspólnego projektu i otrzymaliśmy najdojrzalsze, najbardziej barwne dzieło w historii projektu Skalpel.

“Highlight”, to album niezwykle wciągający, chociaż z pozoru przy pierwszym zetknięciu odniosłem wrażenie, że jest monotonny i jednowymiarowy. Powód tego niesłusznego osądu był jeden. Nie poświęciłem tej płycie tyle uwagi na ile zasługuje. To nie jest muzyka, która może sobie lecieć tak zwyczajnie w tle, bynajmniej nie na początku, gdy słuchacz zaczyna ją odkrywać. Cała zabawa polega bowiem na uważnym wyłapywaniu smaczków, zapachów, przypraw, aromatów, które składają się na danie wybitnie smakowite. Skalpel nigdy nie brzmiał tak wielowymiarowo i niejednoznacznie jak na “Highlight”, wychodząc mocno poza stylistykę wypracowaną na poprzednich wydawnictwach. I mimo, że od pierwszych sekund słychać, że za dźwiękami stoją Marcin i Igor, to jednak zakres muzycznych poszukiwań stał się o wiele bardziej barwny i intrygujący. Mamy więc tutaj pięknie skrojoną płytę, której głównym zadaniem jest słuchacza odprężyć, zrelaksować, zdystansować od trudów rzeczywistości, co w tych nadzwyczajnych czasach jest chyba atutem bezcennym absolutnie dla każdego. Tak myślę. Filmowa wręcz narracja całości potrafi wprowadzić słuchacza, który podda się tej opowieści w stan pewnego specyficznego transu lub głębokiego relaksu, który ma działanie wręcz muzykoterapeutyczne.

Dostajemy więc całą paletę barw nu jazzu, downtempo czy lofi. Wszystko ubrane w perfekcyjne brzmienie, które jest wręcz fenomenalne. Polecam słuchanie tej płyty na dobrych słuchawkach oraz wypasionym sprzęcie stereo. Opad szczęki i zachwyty murowane.

Polub nas!
Adam Fokow

Written by

Uzależniony od muzyki, fan filmu, dobrej kuchni i idei slow life. Uwielbia smakować życie i być zawsze tu i teraz.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!