REBAELLIUN podpisało kontrakt z Agonia Records

Brazylijscy death metalowcy REBAELLIUN podpisali umowę wydawniczą z Agonia Records. Zespół pracuje obecnie nad nowym albumem, który będzie następcą “The Hell’s Decrees” (2016) i ukaże się jesienią. 

REBAELLIUN powstał w 1998 i uchodzi za jeden z ważniejszych zespołów death metalowych z Brazyli. Faktycznie zespół był aktywny przez niecałe dziesięć lat (z powodu wieloletniego zawieszenia działalności). W tym czasie wydał trzy albumy.

Do czasu rozpadu REBAELLIUN w 2002, trio świętowało swój najbardziej produktywny okres, wydając “Burn the Promised Land” (1999) oraz “Annihilation” (2001) nakładem Hammerheart Records. Zagrali również kilka tras koncertowych (większość w Europie), dzieląc scenę z Cannibal CorpseDeicideVader i Behemoth

W 2015 zespół wznowił działalność i wydał trzeci i ostatni album, “The Hell’s Decrees” (2016). Promował go podczas europejskiej trasy koncertowej, na której wystąpił jako co-headliner razem z Pestilence. Zagrał również na Party San Open Air i Brutal Assault Open Air. Niedługo później umarł jeden z członków REBAELLIUNFabiano Penna. Pomimo tej tragedii, pozostali muzycy zdecydowali się grać dalej.

W tym roku zespół wystąpi na Netherlands Deathfest oraz na polskim festiwalu Into The Abyss Festival. Więcej informacji niebawem.

Tak REBAELLIUN skomentował podpisanie umowy:

 “W zeszłym roku zaczęliśmy rozmawiać o nowym albumie. Mając gotowe dwa utwory, skontaktowaliśmy się z Hammerheart Records. Ich odzew był dobry, ale nie wystarczający dla naszych potrzeb. Po wysyłce materiału do innych domów wydawniczych i przeglądnięcniu ofert, zdecydowaliśmy się podpisać umowę z Agonia Records. Od początku mieliśmy dobry kontakt i otrzymaliśmy w pełni zadowalającą ofertę. Obecnie pracujemy nad nowymi utworami. Energia w zespole jest bardzo dobra, i oczekujemy nie mniej niż najlepszego albumu naszej karierze”

źr. materiały prasowe

Polub nas!
error20
fb-share-icon1213
Tweet 55

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!