Neofolkowy projekt OLS w Pagan Records

Jednoosobowy, żeński dark-neofolkowy projekt OLS opublikował pierwszy singiel z nadchodzącego nowego albumu “Widma”, który będzie miał swoją premierę 17.04.2020 nakładem Pagan Records.

Muzyka OLS najczęściej opisywana jest jako darkfolk/neofolk, ale konkretny gatunek jest trudny do zdefiniowania, ponieważ OLS łączy elementy przeróżnych stylów. Tak o zawartości “Widm” mówi autorka muzyki i tekstów Anna Maria Oskierko:

“Widma” to koncept-album, poświęcony późnej jesieni, której w życiu człowieka odpowiada starość. Kolejne utwory wiodą słuchacza przez kolejne stadia starości i jesiennego zamierania; od pierwszego przymrozku, pierwszego siwego włosa, przez nadejście listopadowych ciemności, samotność, szaleństwo, aż po przyjście zimy – aż po śmierć. Najważniejszym tematem twórczości Ols jest natura we wszystkich swoich przejawach. Człowiek jest tu pojmowany jako jej integralna część, a ludzka psychika stanowi odbicie naturalnych przemian – następstw pór roku, cykli narodzin i umierania. Ten materiał jest mroczniejszy niż dotychczasowe nagrania Ols. Jest także odważniejszy pod wzgledem formy. Każdy utwór na płycie jest inny – znajdują się na niej hipnotyzujące kołysanki, niepokojące rytualne zaśpiewy, utwory bliskie neofolkowym balladom, a także fragmenty inspirowane atmosferycznym black metalem”.

Album jest już dostępny w przedsprzedaży: https://tinyurl.com/ssdvrhe .

Tracklista:
1. Widma
2. Starucha
3. Siostry
4. W ciemny las
5. Ziarenko
6. Drzewa dawno zmarły
7. Ukojenie
8. Pod lodem

źr. materiały prasowe

Polub nas!
error20
fb-share-icon1213
Tweet 55

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!