Neofolkowy projekt OLS w Pagan Records

Jednoosobowy, żeński dark-neofolkowy projekt OLS opublikował pierwszy singiel z nadchodzącego nowego albumu “Widma”, który będzie miał swoją premierę 17.04.2020 nakładem Pagan Records.

Muzyka OLS najczęściej opisywana jest jako darkfolk/neofolk, ale konkretny gatunek jest trudny do zdefiniowania, ponieważ OLS łączy elementy przeróżnych stylów. Tak o zawartości “Widm” mówi autorka muzyki i tekstów Anna Maria Oskierko:

“Widma” to koncept-album, poświęcony późnej jesieni, której w życiu człowieka odpowiada starość. Kolejne utwory wiodą słuchacza przez kolejne stadia starości i jesiennego zamierania; od pierwszego przymrozku, pierwszego siwego włosa, przez nadejście listopadowych ciemności, samotność, szaleństwo, aż po przyjście zimy – aż po śmierć. Najważniejszym tematem twórczości Ols jest natura we wszystkich swoich przejawach. Człowiek jest tu pojmowany jako jej integralna część, a ludzka psychika stanowi odbicie naturalnych przemian – następstw pór roku, cykli narodzin i umierania. Ten materiał jest mroczniejszy niż dotychczasowe nagrania Ols. Jest także odważniejszy pod wzgledem formy. Każdy utwór na płycie jest inny – znajdują się na niej hipnotyzujące kołysanki, niepokojące rytualne zaśpiewy, utwory bliskie neofolkowym balladom, a także fragmenty inspirowane atmosferycznym black metalem”.

Album jest już dostępny w przedsprzedaży: https://tinyurl.com/ssdvrhe .

Tracklista:
1. Widma
2. Starucha
3. Siostry
4. W ciemny las
5. Ziarenko
6. Drzewa dawno zmarły
7. Ukojenie
8. Pod lodem

źr. materiały prasowe

Polub nas!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!