Grecki zespół HAIL SPIRIT NOIR podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records

Nowy album jest planowany na czerwiec 2020.

HAIL SPIRIT NOIR wykonuje psychodeliczny, progresywny metal, z silnymi wpływami muzyki eksperymentalnej oraz progresywnego rocka. Zespół jest rekomendowany dla fanów takich artystów jak Oranssi PazuzuUlverBroknagar czy Ghost, zachowując przy tym własną osobowość.

Ich ostatni album, “Mayhem In Blue”, ukazał się w 2016 i wraz z ciepłym przyjęciem pociągnął za sobą występy festiwalach, a w tym na Roadburn (pierwszy w historii występ zespołu z Grecji na tym festiwalu), Inferno Festival czy Dark Bombastic Meating.

Zespół powstał w 2010 jako trio. Dwa lata później wydał debiutancki album “Pneuma”. Odzew na album zachęcił muzyków do dalszych eksperymentów, czego owocem był krążek “Oi Magoi” w 2014. Był to psychodeliczny, prog-black metalowy album pełen dziwnych melodii i satyrowej aury. Na ostatnim albumie, wspomnianym już “Mayhem In Blue”, umocniło się autorskie brzmienie zespołu, dryfując jednocześnie w stronę agresywniejszych kompozycji, i zachowując charakterystyczne, psychodeliczne melodie. 

W 2018 HAILR SPIRIT NOIR rozszerzył się o trzech stałych muzyków, a sam zespół przemienił się w sekstet. W tym składzie nagrał najnowszy album zaplanowany na czerwiec, który ma stanowić kolejny krok w ewolucji zespołu, tym razem z naleciałościami elementów charakterystycznych dla muzyki lat 80’s. 

Tak o podpisaniu umowy mówi HAIL SPIRIT NOIR: “Jesteśmy podekscytowani łącząc siły z Agonia Records, wytwórni dedykowanej ekstremalnej muzyce, z którą umowę podpisały już takie zespoły jak Hour of Penance, Pestilence czy In Mourning. Nasz najnowszy album ukaże się w tym roku. Więcej informacji niebawem”.

źr. materiały prasowe

Polub nas!
error20
fb-share-icon1213
Tweet 55

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!