Jerome Router czyli ROME już w tym tygodniu w Polsce – znamy supporty!

Już w tym tygodniu tygodniu zespół ROME zagra w Polsce trzy koncerty.

Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerome Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.

Luksemburski bard wystąpi w trzech miastach:
15 marca, Wrocław, Firlej
16 marca, Warszawa, Hydrozagadka

17 marca, Kraków, Zet Pe Te.
Znamy już wszystkie supporty!

Koncert we Wrocławiu otworzy By the Spirits – jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. By the Spirits promuje wydaną w zeszłym roku płytę “We are Falling” (wydaną przez Urtod Void i Only the Sun Knows). Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.

Z kolei w Warszawie i Krakowie przed Rome wystąpi Grave of Love – projekt neofolkowy z okolic Katowic grający muzykę z pogranicza neofolku, martial industrialu i noise’a. W dorobku ma jedną płytę “Decay”.

Na koncertach sam Jerome promować będzie swoje trzynaste wydawnictwo “Le Ceneri Di Heliodoro”, które miało miejsce 18 stycznia. Najnowsza płyta Rome to muzyczna narracja o oblężonym mieście, rozpadzie więzi międzyludzkich i konflikcie po którym na zgliszczach nie sposób odróżnić ciała sprzymierzeńców od ciał wrogów. 

Bilety do nabycia w klubach oraz na https://lefthandsounds.org/

źr.materiały prasowe

Polub nas!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!