eth Gibbons_Krzysztof Penderecki

Symfonia Henryka Góreckiego w wykonaniu Beth Gibbons (Portishead) oraz Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia!

Domino Recording z dumą zapowiada ‘Symphony No. 3 (Symphony of Sorrowful Songs)’! Premiera 29 marca!


Symphony No. 3 (Symphony of Sorrowful Songs)’ to ‘III Symfonia (Symfonia Pieśni Żałosnych)’ Henryka Góreckiego w wykonaniu Beth Gibbons i Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. 

Koncert, który będzie można posłuchać i zobaczyć w wersji audio i wideo, odbył się 29 listopada 2014 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie i był częścią wieczoru, na który złożyły się także ’48 Responses To Polymorphia’w wykonaniu Jonny’ego Greenwooda (Radiohead) i światowa premiera ‘Réponse Lutosławski’Bryce’a Dessnera (The National).

Film został wyprodukowany przez polski Narodowy Instytut Audiowizualny, a reżyserii podjął się Michał Merczyński.

Po zaproszeniu do współpracy przy koncercie, Beth Gibbons odbyła intensywny proces przygotowawczy, stawiając czoła wyzwaniu poznania oryginalnego tekstu (i emocjonalnej wagi, którą przynosi) bez znajomości języka. Typowe dla Beth – nieuchwytnej, ale ikonicznej frontmanki jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów ostatnich dwóch dekad (Portishead ) – wyzwanie zostało spełnione. Jej występ u boku mistrza Pendereckiego został okrzyknięty triumfem, o czym można się przekonać za sprawą tego wydawnictwa. 

Beth Gibbons jest wokalistką, autorką piosenek, producentem i współzałożycielką (wspólnie z Geoffem Barrowem i Adrianem Utleyem) zespołu Portishead, mającą także na koncie udaną karierę solową. 
Album jest pierwszą płytą artystki od 2008 roku.

 Henryk Górecki (1933 – 2010) był polskim kompozytorem współczesnej muzyki klasycznej, odniósł największy sukces komercyjny w dziedzinie muzyki klasycznej w ostatnim czasie. Wcześniejsze wersje ‘III Symfonii (Symfonii pieśni żałosnych)’ sprzedały się w ponad milionowym nakładzie.

Krzysztof Penderecki został okrzyknięty największym żyjącym kompozytorem i dyrygentem w Polsce. Jego muzyka została wykorzystana w szeregu filmowych ścieżek dźwiękowych, w tym  ‘Lśnienia’ i ‘Egzorcysta’

źr. materiały prasowe

Polub nas!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!