Carbon Based Lifeforms

Podróże w nieznane z Carbon Based Lifeforms

Słuchawki. Doskonały wynalazek, dzięki nim możemy cieszyć się muzyką dosłownie wszędzie. Ja, człowiek głęboko uzależniony od dźwięków, który nie jest w stanie normalnie funkcjonować bez muzyki, ogromnie doceniam ich istnienie – więc w tym miejscu dziękuję Ci Nathanielu Baldwinie, za ten “bezcenny” podarunek dla świata. Nie o słuchawkach jednak będzie ten wywód, a o niezwykłym projekcie, którego muzyka jest dosłownie stworzona do słuchania w słuchawkach – tylko w nich jesteśmy wstanie w pełni docenić i usłyszeć całe piękno muzyki duetu ze Szwecji.

Carboned Based Lifeforms to duet przyjaciół, którzy swoją przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczęli w wieku 15 lat. W 1996 roku założyli zespół Carbon Based Lifeforms (CBL), traktowany początkowo jako działalność uboczna obu muzyków. Dwa lata później, po wydaniu debiutanckiego, bardzo dobrze przyjętego przez środowisko muzyki ambientowej albumu “Hydroponic Garden”, projekt stał się głownym centrum zainteresowań Panów – Johannesa Hedberga i Daniela Segerstada.

Muzyka projektu jest trudna do jednoznacznego sklasyfikowania. Johannes Hedberg tworzy bloki dźwięków i harmonii, które Daniel Segerstad uzupełnia rytmami przenosząc pomysły na ścieżki. Do tworzenia dźwięków muzykom służy syntezator Roland TB-303. Efekt końcowy to niezwykle barwna, hipnotyczna i głęboko relaksująca zwoje mózgowe muzyka z pogranicza ambientu, techno oraz elektroniki progresywnej. Wszystkie kompozycje oparte są na spokojnym bicie, który wprowadza do kompozycji pewien specyficzny, transowy flow. Dla tego twórczość Carboned Based Lifeforms najczęściej towarzyszy mi podczas biegania oraz długich, samotnych spacerów z aparatem w celu poszukiwania perfekcyjnych kadrów. 

Jeśli szukacie muzyki, która zdystansuje was od codzienności, wyciszy i zrelaksuje to macie doskonałe lekarstwo już pod ręką. Zalecam częste stosowanie. 

Polub nas!
Adam Fokow

Written by

Uzależniony od muzyki, fan filmu, dobrej kuchni i idei slow life. Uwielbia smakować życie i być zawsze tu i teraz.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!