Wznowienie opowiadań Andrzeja Pilipiuka “Aparatus” ponownie trafi do księgarni

21 października, ukaże się wznowienia klasycznego wyboru opowiadań Andrzeja Pilipiuka „Aparatus”. Wiadomość ta jest szczególnie wartościowa dla fanów prozy Pana Pilipiuka, ponieważ poprzedni nakład książki, nie był już od długiego czasu dostępny w księgarniach.


Znać w opowiadaniach tych pewną nostalgię, tęsknotę za tym, co znane jest nam tylko z przekazów historycznych. Jakby autor tęsknił za czasami, w których nie przyszło mu żyć, lecz których pragnąłby choć przez chwilę doświadczyć? 
granice.pl

Andrzej Pilipiuk niestrudzenie tropi historyczne ciekawostki.

Oto 8 wybornych owoców jego pracy. 8 opowiadań, gdzie rzeczywiste miesza się z fantastycznym a światy i wymiary przenikają się w doskonałej harmonii. 

Znajdź nieistniejący świerk lutniczy, odkryj wynalazki, które mogły odmienić losy świata. Zanurz się w bezdenne stawy warszawskich Łazienek, by zmierzyć się z niepojętą grozą. Poczuj bicie serca Dzwonu Wolności. 

To nie portal do fantastycznych krain. Kiedy nasz świat zdradza swoje sekrety, fantastyka nie jest już potrzebna.

ANDRZEJ PILIPIUK

Andrzej Pilipiuk (1974) człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną konsekwencją – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.

Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Pija herbatę. Ani wstrząśniętą, ani tym bardziej mieszaną. Parzoną w samowarze.

Polub nas!

You may also like...

2 komentarze

  1. Avatar parkot pisze:

    Karpe bijem, ale w formie audio – virtualo.pl/audiobook/karpie-bijem-i245025/
    Ktoś słuchał? Wrażenia podobne, jak po książce? Ostatnio nie mam czasu na czytanie – czas głównie spędzam w aucie, więc mam warunki do słuchania. Polecacie? Nigdy jeszcze nie bawiłem się w audio ;-)

  2. Adam Fokow Adam Fokow pisze:

    Audio w drodze super sprawa, szczególnie, gdy za kółkiem spędza się dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!