reinfection breeding hate

#recenzujemy Reinfection “Breeding Hate”

Moi Drodzy Parafianie, zaś pierdolnę Wam wyznanie. Mam nadzieję, że wybaczycie ten jarmarczny rym. Winę za to, możecie zrzucić na obejrzany niedawno „Kler”. Zresztą oprawa graficzna opisywanej poniżej płyty też mocno koresponduje z nowym dziełem Smarzowskiego. Dzieląc się z Wami kolejnymi wypocinami stwierdzam, że nie jest łatwo pisać o muzyce. Przekładanie dźwięków na słowa staje wyzwaniem nie tylko w przypadku albumów bazujących na emocjach i wielowątkowych. No bo jak tu podejść do kolejnej płyty pełnej rzeźni i brutalności? Mam nadzieję, że ten wzięty z dupy wstęp nie zniechęci Was do zapoznania się z poniższą recenzją najnowszego dzieła Reinfection.

Reinfection zamilkło na wiele lat i reedycja „They Die For Nothing” przez Deformeathing Production sprawiła mi sporo radochy, bo kaseta z tym materiałem już ledwo zipie. Przyszła też pora na nowy wyziew pochodzących z Przysuchy brutalistów – „Breeding Hate”. Nie ukrywam, że obawiałem się jak po tylu latach zespół wykorzysta potencjał drzemiący w debiucie. Jeśli ktoś miał podobne wątpliwości wobec nowego dokonania Reinfection, to spieszę uspokoić, że dupy nie dali. Nie zboczyli z obranej ponad dwadzieścia lat temu ścieżki na której trup i blast ścielą się gęsto. Nadal jest to maszyna do mielenia kości, która miażdży ciężarem i niszczy furiackimi tempami. Są jednak elementy, które sprawiają, że nowy album przy zachowaniu pierwotnej i znanej z „TDFN” brutalności stał się po prostu ciekawszy. Pomiędzy wspomniane wyżej blasty wpleciono sporo zagrywek, które powodują, że „Breeding Hate” jest bardziej urozmaicony.

Otwierający „Conflict of Interests” wywala z buta drzwi, ale jeszcze przed upływem minuty wchodzi mocarne zwolnienie okraszone lekko schizowym riffem. Nie inaczej mamy w kolejnym na liście „To See Your World Collapse”, gdzie „grindujący” motyw wpuszcza nieco powietrza do pełnej pary i blastów maszyny. Zresztą grindcore w swoim „klasycznym” rozumieniu pojawia się na tym albumie w sporej ilości. Znacznie go więcej niż na debiucie, co nie pozostaje bez wpływu na przyswajalność tego materiału.  Takie ciosy jak „Far Blocked And Blind”, „Chasing Life’s Demise” czy tytułowy „Breeding Hate”  pełne są mielących skrętów w stronę GC, co bardzo dobrze współgra brutalnym death metalem jakim napakowany jest ten album. Słusznym zabiegiem było moim zdaniem pozostawienie dwóch przeplatających się (a momentami prowadzonych równolegle) wokali. Był to element który mocno porażał swoją intensywnością na debiucie i podobnie mamy teraz. Furia wrzasków i brutalność growlu powodują, że album stanowi urywającą łeb całość. Płytę zamyka odbiegający mocno od całości klimatem „Inversion – Implosione”. Numer opierający się o transowo-noisowe riffy, mocno pokręcony i schizowy, stanowiący interesującą odskocznię od całości. Fani Epitome na pewno poczują ten znajomy klimat i wyłapią wspólny element.

Podsumowując Reinfection wróciło z udanym albumem. Pełnym rozpierdolu i brutalności, a jednocześnie potrafiącym przykuć uwagę i zatrzymać przy sobie słuchacza. Siła „Breeding Hate” nie leży jedynie w riffach i blastach, ale w dobrze dopasowanych proporcjach brutal death metalu i grindcore’a pozwalających cieszyć się tą płytą. Przy tak intensywnym graniu to ważne, żeby nie przytłaczać swoją siłą, ale umiejętnie przyciągać uwagę fanów do swojej twórczości. Reinfection ta ciężka sztuka się udała i według mojej skromnej opinii przeskoczyli poziomem swój debiut.

Polub nas!
Tomasz Korek Korneluk

Written by

Fan metalu i alkoholu:-) w muzyce bardziej cenię klimat i "to coś" niż technikę. W wolnej chwili nie pogardzę książką i dobrym filmem (Guy Ritchie i Quentin Tarantino rulez). Uwielbiam podróże, szczególnie górskie wędrówki, ale tylko latem:-)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!