Raczkowski Kostka DUO

Debiutancka płyta Raczkowski/Kostka Duo już 10 maja

Debiutancka płyta formacji Raczkowski/Kostka Duo zatytułowana “Duo” ukaże się już 10 maja. Została ona zrealizowana w ramach stypendium Instytutu Muzyki i Tańca – “Jazzowy Debiut Fonograficzny”. Premierowy koncert 10 maja odbędzie się w olsztyńskiej Galerii Usługa.

Raczkowski Kostka DUO

Raczkowski/Kostka Duo to minimalistyczna faktura , która jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage’owskiego idiomu przypadkowości w muzyce.

Franciszek Raczkowski

Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość.
Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający w formacjach Raczkowski/Kostka Duo oraz Franciszek Raczkowski Trio, z którym nagrał płytę “Apprentice”, dla wytwórni ForTune, a także laureat Krokus Jazz Festiwal z zespołem Vibe Quartet.

Mikołaj Kostka

Esteta skrzypcowego brzmienia. Poszukiwacz, eksperymentator, wrażliwiec. Balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.
Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, działający czynnie w Raczkowski/Kostka Duo oraz kwartecie jazzowym Follow Dices, laureacie tegorocznego Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnionym na konkursie Blue Note Poznań Competition, koncertując w powyższymi formacjami po całej Polsce.

 
Koncerty Raczkowski/Kostka Duo :
10 maja / Galeria Usługa / Olsztyn
11 maja / Otwarta Pracownia Jazdów / Warszawa
14 maja / Muzeum Książki Artystycznej / Łódź
19 maja / Dworek w Koszutach
źr.materiały prasowe
Polub nas!
error20

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!