tu i teraz

O tu i teraz słów kilka

Za oknami jesień w agonii. Pozbawiona całego swojego piękna czeka już na swój koniec. Ciekawe, czy czeka spokojnie, czy może pełna niepokoju i lęku o to, że przemija i już nie wróci? Może pozbawiona jest świadomości o swoim karmicznym trwaniu, odchodzeniu wiecznym i wiecznych powrotach? Tak, jak każda żyjąca istota, jak każdy człowiek. Niby mamy w sobie wiarę w to, że gdy odejdziemy to jeszcze kiedyś, w jakiejś świadomej formie wrócimy, aby ponownie poznawać magię świata.

Bo świat jest magiczny. Trzeba tylko nauczyć się tę magię dostrzegać. Nauczyć się w każdej chwili widzieć jej  wyjątkowość i niepowtarzalność. Tu i teraz, to stan radości absolutnej. Piję teraz kawę, słucham muzyki, siedzę w wygodnym fotelu i czuję, że wszystko jest na swoim miejscu. Kubek ogrzewa dłonie, kawa zachwyca smakiem, muzyka karmi zmysły. Spokój lub bardziej błogość. Nie zawsze mam w sobie to doskonałe uczucie, lecz zawsze przypominam sobie o nim i potrafię do niego wrócić. Bycie tu i teraz, bez niepotrzebnych podróży w przeszłość, bez martwienia się o przyszłość nie jest łatwa. To proces.

Nauczyłem się doceniać życie i cieszyć każdym nowym dniem wraz z upływem lat . Nauczyłem się tego potykając się o życie, popełniając błędy, patrząc jak bliskie mi osoby przechodzą na drugą stronę . Staram się niczego nie żałować, traktować porażki jak lekcje życia. Staram się płynąć z nurtem, a nie pod prąd. Pozwalam zaskakiwać się  codzienności . Patrzę na świat każdego dnia tak, jakby miał być ostatnim. Zawsze świeżo chłonąc niby znane mi miejsca, zapachy i smaki. Każdego dnia budzę się rano i spoglądam w błękitne oczy mojej dziewczyny, tak jakbym patrzył w nie po raz pierwszy.

Spoczywanie w tu i teraz, w chwili, czyni mnie wolnym, spokojnym i spełnionym.

 

Polub nas!
20
Adam Fokow

Written by

Uzależniony od muzyki, fan filmu, dobrej kuchni i idei slow life. Uwielbia smakować życie i być zawsze tu i teraz.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Polub nas!!!

Facebook1k
Facebook
YouTube3
Instagram317

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!