Nowy album Franz Ferdinand

Zespół FRANZ FERDINAND zapowiedział nowy album ‘Always Ascending’, który ukaże się 9 lutego 2018 roku dzięki Domino Recording!

Triumfalne przebudzenie Franza Ferdinanda, jest żywiołowe i euforystyczne. Tętni nowymi pomysłami, które Alex Kapranos nazywa “agresywną dźwiękową eksperymentacją”.
Z pomocą producenta Philippe’a Zdara (Cassius, Phoenix, Beastie Boys), Kapranos i spółka posiekali nożem swoje stare płótno, tworząc album, który brzmi tak obco i jednocześnie znajomo, jak to tylko możliwe.
Jego brzmienie wokalista opisuje jako “równocześnie futurystyczne i naturalistyczne”. Piosenki są opowieścią o paryskiej nocy, ekscytacji jazdą włoskim samochodem wyścigowym po niemieckiej autostradzie. Poczucie euforii jest tak silne, jak tylko może być podczas balansowania na krawędzi. Najważniejsze jest oczekiwanie na dobry moment.

Mam nadzieję, że słuchając tego będziesz podekscytowany” – mówi Kapranos. „Zanim w pełni skupisz się na tekstach”.

Pierwszym singlem zapowiadającym ten album jest utwór ‘Always Ascending’

Równocześnie z ogłoszeniem premiery nowego albumu podano szczegóły trasy koncertowej, na której znalazł się koncert w Polsce! Franz Ferdinand zagra 8 marca 2018 w warszawskim klubie Stodoła!

źr. Sonic Records

Polub nas!
error20

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!