Członkowie Godspeed You! Black Emperor zagrają 3 grudnia w Krakowie w projekcie Wrekmeister Harmonies

3 grudnia w Krakowskim klubie Kawiarnia Naukowa będzie miało miejsce niecodzienne muzyczne wydarzenie, projekt Wrekmeister Harmonies, w którego składzie odnajdziecie członków Godspeed You! Black Emperor. 

wh

Wrekmeister Harmonies powraca ze swoim najbardziej zróżnicowanym brzmieniowo albumem. Na „Light Falls” rdzeń Wrekmeister – JR Robinson (wokal, gitara) oraz Esther Shaw (instrumenty klawiszowe, fortepian, skrzypce, śpiew), łączą siły z muzykami Godspeed You! Black Emperor:

Thierry Amar – bas i kontrabas.
Sophie Trudeau – fortepian, skrzypce i wokal.
Timothy Herzog – bębny.

Na płycie gościnnie występują również Chicagowscy muzycy – Ryley Walker i Cooper Crain (Cave, Bitchin Bajas).

Tytuł albumu pochodzi z książki Primo Levi’ego „Czy jest to człowiek? Przemyśleń autora dotyczących roku, który spędził jako więzień Auschwitz. Włoski chemik żydowskiego pochodzenia i żołnierz antyfaszystowskiego ruchu oporu sugeruje w tej przełomowej pracy, że wyzbywanie się człowieczeństwa zachodzi najskuteczniej, kiedy świat zmienia się powoli, a ludzie zaczynają akceptować rzeczy, które normalnie byłyby dla nich nie do zaakceptowania.

Robinson dodaje: “Chciałem dźwiękiem oddać ideę powolnej, pełznącej zmiany. Gdy wpadłem na pomysł z tytułem albumu, myślałem o tym, jak, światło zamienia wieczorem, jak bardzo stopniowy jest to proces. Stoisz oglądając powolny, spokojny zachód słońca, kiedy nagle patrzysz w górę i orientujesz się, że jest już ciemno “.

„Light Falls” ukaże się 16 września nakładem amerykańskiej wytwórni Thrill Jockey. Okładkę zaś zaprojektował legendarny artysta Nick Blinko (Rudimentary Peni).

Po zeszłorocznym, doskonale odebranym „Night Of Your Ascension”, Wrekmeister Harmonies nieustannie koncertował z takimi artstami jak Marissa Nadler, Bell Witch oraz członkami Dead To A Dying World w całych Stanach i Europie. Tym razem rusza w trasę w zmienionym, 5 osobowym składzie.

• Facebook
https://www.facebook.com/wrekmeisterharmonies23
• Official
http://www.wrekmeisterharmonies.net/
• Bandcamp
https://wrekmeisterharmonies.bandcamp.com/
• “Some Were Saved Some Drowned” z nowego albumu “Light Falls”
https://youtu.be/MI5Q861GR0s

Polub nas!
Adam Fokow

Written by

Uzależniony od muzyki, fan filmu, dobrej kuchni i idei slow life. Uwielbia smakować życie i być zawsze tu i teraz.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!