Ksiażki Brandona Sandersona zostaną zekranizowane

DMG Entertainmant zdobyło prawa do adaptacji książek Brandona Sandersona. Na dużym ekranie będzie można obejrzeć ekranizuje powieści, których wydarzenia dzieją się w uniwersum Cosmere.

droga_krolow

DMG przyznało się do wydania 270 milionów dolarów, co będzie stanowiło połowę pieniędzy potrzebnych do nakręcenia pierwszych trzech filmów. Powyższa kwota powoduje, że będzie to na pewno jedna z największych i najważniejszych umów literacko-filmowych tego roku. Sama umowa będzie też niezwykle korzystna finansowo dla samego autora.

Jako pierwsza na ekran ma trafić adaptacja Drogi Królów, pierwszej części Archiwum Burzowego Światła. Za scenariusz mają odpowiadać Patrick Melton i Marcus Dustan (twórcy kilku części serii Piła), producentem zostanie Dan Mintz. Co więcej, DMG planuje rozpocząć równoczesne prace na pierwsza częścią Z Mgły Zrodzonego.

Komentując całą sytuację autor powiedział:

Ludzie z DMG nie są zwykłymi producentami i finansowcami. Są prawdziwymi fanami. Od momentu naszego pierwszego spotkania wiedziałem, że rozumieją moją wizję uniwersum Cosmere i byłem podekscytowany pracą z nimi.

Polub nas!
20
Michał Niezdropa

Written by

Anglista/Dziennikarz - bo jakiś zawód trzeba mieć. Mol książkowy - bo coś trzeba robić jak się nie zarabia. "Gitarzysta" - bo na coś trzeba dziewczyny rwać, jak nie na aparycję. Fan Barcy - bo piłka w sercu po tacie (fan Realu). A miłośnik ciężkich brzmień - bo jak ich nie kochać.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Polub nas!!!

Facebook1k
Twitter35
YouTube3
Instagram310

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!