Powstańcze historie Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha już w sprzedaży

Do internetu trafiły cztery utwory nowego projektu Smolika, Natalii Grosiak i Miousha. Płyta jest już dostępna w dobrych sklepach muzycznych.

„To bardzo osobista płyta. Nie do końca moja, Natalii czy Andrzeja, a jednak osobista, napisana w zasadzie przez kogoś innego. Najciekawszy projekt w jakim brałem udział, niesamowite HISTORIE”,o wydawnictwie mówi Miuosh.

Na temat projektu wypowiada się także Muzeum Powstania Warszawskiego:

„Zaproszeni do tego wyjątkowego koncept albumu artyści zmierzyli się z niezwykłym materiałem wspomnieniowym dotyczącym życia Powstańców po Powstaniu Warszawskim. Te poruszające historie opowiadają o tym, jak głębokie piętno na życiu Powstańców odcisnęły wydarzenia z 1944 roku, jak potoczyły się dalsze losy mieszkańców Warszawy i czy po latach wojny odnaleźli swoich bliskich. Część z tych historii zupełnie niespodziewanie kończy się szczęśliwym i wzruszającym finałem, jednak wiele z nich przepełnionych jest dramatycznym zmaganiem z powojenną rzeczywistością. Inspiracja do stworzenia albumu były historie czterech konkretnych osób: Aliny Augustowskiej-Mrozowskiej, Ireny Łoś, Danuty Szlajmer, Henryka Stefana Kaweckiego. Muzykę do wspomnień skomponował Smolik, teksty napisali Natalia Grosiak i Miłosz „Miuosh” Borycki”.

29 lipca w warszawskim Parku Wolności (na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego) odbędzie się koncert premierowy, promujący album.  Autorom płyty i zespołowi towarzyszyć będą goście – Magdalena Berus oraz Dawid Ogrodnik, którzy będą czytali wykorzystane na albumie fragmenty wspomnień z Archiwum Historii Mówionej.

Polub nas!
Adam Fokow

Written by

Uzależniony od muzyki, fan filmu, dobrej kuchni i idei slow life. Uwielbia smakować życie i być zawsze tu i teraz.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!