Nowy klip Wojtek Mazolewski Quintet

Po niezwykle relaksującym i wakacyjnym  teledysku do utworu Paris z ostatniego albumu Wojtek Mazolewski Quintet – Polka, zespół prezentuje kolejny teledysk promujący album. Tym razem jest to utwór Berlin, który jest kompozycją w zupełnie innym klimacie – psychodeliczną, niejednoznaczną i niepokojącą.

Komponując ten utwór chciałem pokazać potencjał kontrkultury drzemiącej w stolicy Niemiec, wyrazić jego wielokulturowość i eklektyzm – mówi Wojtek Mazolewski. Postanowiłem zintensyfikować doznania muzyczne obrazem stworzonym właśnie w Berlinie. Chciałem by klip przygotowali ludzie współtworzący artystyczną duszę tego miasta. Zaprosiłem więc do współpracy mojego wieloletniego współpracownika i przyjaciela, fotografa Michała Andrysiaka oraz twórców art performance, wideo art, grafików, tancerzy i fotografów, żeby żeby nawiązując do utworu przedstawili Berlin swoimi oczami – wyjaśnia.

Płyta “Polka”  ukazała się 2 lata temu. Od tamtej pory zespół cały czas podróżuje z koncertami. Muzyka na tej płycie to swojego rodzaju pamiętnik wędrowca, na co wskazują takie tytuły jak właśnie „Paris”, „Berlin” czy „Bangkok”. „Polka” łączy tradycję z nowoczesnością – muzycznie (m.in. covery Major Lazer, Rage Against The Machine i Nirvany) i ideowo – wydaniu towarzyszy specjalna oprawa graficzna – na okładce znalazło się zdjęcie Małgorzaty Braunek zrobione przez mistrza fotografii Tadeusza Rolke.

Polub nas!
Adam Fokow

Written by

Uzależniony od muzyki, fan filmu, dobrej kuchni i idei slow life. Uwielbia smakować życie i być zawsze tu i teraz.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
error

Polub nas!!!

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj nowości na maila!

Bądź na bierząco!